Wpisy blogowe, poza luźnymi i nie zawsze ściśle związanymi z tematyką portalu, przemyśleniami redaktora naczelnego, są też swoistym kalendarzem, w którym odliczam dni do premiery najbliższego filmu spod znaku Star Wars. Do Rogue One zostało zatem… 14 dni.

Tak tak, to już tylko dwa tygodnie pozostały do premiery Łotra 1, a dla mnie to najlepszy impuls, by tym razem słowa dotrzymać i bloga przez najbliższe dni nie zaniedbywać. Pobawię się przy tej okazji w małe typowanie tego kto umrze i w jakiej kolejności.

Abstrahuję tutaj zupełnie od potężnego spoilera, o którym niedawni pisaliśmy, bo wciąż może się on okazać fałszywy. Tym niemniej założeniem wielce naiwnym byłoby twierdzenie, że nikt z głównych bohaterów nie zginie. Ba, Rogue One to w moim mniemaniu taka Parszywa Dwunastka Odległej Galaktyki, no a wszyscy wiemy, jak skończyło wielu bohaterów tej wojennej klasyki. A jeśli nie wiemy, to czym prędzej się dokształćmy, bo warto.

No w każdym razie ja przewiduję, że kostucha (czy też pewien Mroczny Lord) zbierze obfite żniwo, a pierwszym, który polegnie będzie nie kto inny, niż weteran walk wszelakich, scyborgizowany gdzie się da, Saw Gerrera. Dlaczego on? Bo jest takim Obi-Wanem Rogue One, który poświęci się, by bohaterów bądź to ocalić, bądź też natchnąć do dalszej walki. Coś mi mówi, że „Save the Rebellion, save the dream” może być jego ostatnią kwestią. Co więcej Forest Whitaker jest zbyt dobrym aktorem, by miał większą rolę. Dobrze czytacie, a ja się wcale nie pomyliłem. Gdyby Saw przeżył zbyt długo, Forest skradłby wszystkim innym szoł, a to młodsze pokolenie, w szczególności Jun, grać ma pierwsze skrzypce.

Poza tym coś mi mówi, że Saw jest już zmęczony wieczną walką i niczym kapitan, pójdzie na dno ze swym statkiem. Czyli zginie na powierzchni planety Jedha, gdy ta oberwie superlaserem…

Spokojnie, to nie SPOILER, bo nie posiadłem jakieś niedostępnej dla wszystkich innych wiedzy. Powtarzam, bawię się tutaj tylko w zgadywanki i spekulacje. Do której to zabawy zapraszam i Was, zatem jak myślicie, czy Saw zginie, a jeśli tak, to która w kolejności będzie to śmierć i w jakich okolicznościach?

No ale, żeby tak smutno nie było, to na koniec jeszcze mała galeria fanartów Sawa (niestety na razie nie ma tego dużo, na szczęście taki stan rzeczy niebawem powinien się zmienić):

cqc5at8vyaexewr
2845a7290b755d36e69243532e477b3e

rogueone_saw_cu1

tumblr_ofmloaw1z11rtuodho1_500

752a40433f0b3b8089ebda757ee2ee12