Reżyser odpowiedzialny za sukces filmu Avengers – Joss Whedon – może nakręcić Gwiezdne Wojny Historie.

Przynajmniej on sam tak twierdzi. Właściwie to nawet nie tyle może, co mógłby, choć początkowo wykluczał taką możliwość. Oto co Joss Whedon powiedział w niedawnym wywiadzie dla Colidera:

Czy chcę zrobić film spod znaku Star Wars? Jasne. Dawniej, gdy ktoś mnie o to pytał odpowiadałem: „Po co do licha?” Ale jakiś czas temu zobaczyłem trailer Łotra i pomyślałem: „Też chcę coś takiego zrobić.” Zrobić film Star Wars nie powiązany ściśle z większą historią.

Widać, że słynnemu reżyserowi nie w smak było splatanie jego pracy, z dziełami innych reżyserów (najpewniej w trylogię), ale tworzenie obrazu, który funkcjonować może samodzielnie i jest jedynie luźno powiązany z uniwersum Star Wars odpowiadałoby mu znacznie bardziej.

Czy oznacza to, że któregoś dnia dostanie on taką propozycję od włodarzy Disney’a, czy też będą oni stawiać raczej na młodszych twórców „na dorobku”? Czas pokaże, a tymczasem chętnie poznamy Wasze opinie na temat Jossa Whedona i tego, czy powinien stanąć za kamerą filmu z cyklu Gwiezdne Wojny Historie.