Jakiś czas temu pisałem o pierwszych informacjach na temat płatnego dodatku „Death Star” do Battlefronta od DICE. Dzisiaj pojawiło się dość sporo nowych wiadomości, a to wszystko za sprawą jednego człowieka – Christiana Johannesena, designera z Electronic Arts. Odpowiedział on bowiem na wiele pytań fanów. Niektóre wypowiedzi mnie cieszą, inne mniej, a są takie, które wręcz denerwują.

  1. Detale jednej z umiejętności Chewbaccy – Krzyku Wookiee. Miał on być czymś strasznym i doprowadzającym Imperialnych do paniki, jednak jak napisał nasz kolega: „Chewie to bardzo lojalny i przyjacielski sojusznik, na którego zawsze można liczyć, więc swym okrzykiem wspomoże towarzyszy, zamiast szkodzić Imperialnym Żołnierzom”. No cóż, teraz pozostaje tylko pytanie, jak będzie pomagał? Nasz informator poinformował również o tym, że „Żaden Imperialny nie będzie chciał znaleźć się w pobliżu Chewbaccy”, a nad całą postacią pracowali jedynie przy seansach Oryginalnej Trylogii. Oby!
  2. Dwa nowe blastery. Jeden automatyczny, drugi półautomatyczny. Dodatkowo wiemy, że jeden z nich będzie pistoletem, natomiast drugi następną snajperką. Całkiem nieźle, aczkolwiek wolałbym więcej 😐
  3. Nowe ładunki wybuchowe! I na pewno nie będą to granaty, ani power-upy, bo takowych w ogóle na „Gwieździe Śmierci” nie znajdziecie. Może wreszcie upragniony odpowiednik C4??
  4.  Niestety wciąż nie doczekamy się nerfa dla Lando, ani buffów dla kilku broni. Nie tym razem!
  5. Nadchodzi świetna, nowa broń! Jest to Karabin-Bo, czyli nic innego jak broń Zeba z Rebeliantów! Już nie mogę się doczekać świetnych pojedynków na Gwieździe pomiędzy dwójką zagorzałych wrogów! No, może nie na Gwieździe, bo broń nie wejdzie wraz z dodatkiem, tylko później, ale jednak ekscytacja jest 😉
  6. Nowy bonus dla posiadaczy przepustki sezonowej! Będzie to ich własny, unikalny tryb gry na wyłączność. Liczę na coś, co wgniecie mnie w fotel, serio.
  7. Niestety Gwiazda nie otrzyma mapy pod tryb Heroes vs Villains. Szkoda, bardzo nawet.
  8. Ale za to, Christian zapowiedział coś świetnego, co ma związek właśnie z postaciami specjalnymi. Niestety nie wiemy co. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Mimo tego wszystkiego mam wrażenie, że jeszcze w tym tygodniu doczekamy się kolejnego trailera/gameplaya, może oficjalnego posta na ten temat? Jeśli tylko coś takiego się pojawi, to i Wy odrazu się o tym dowiecie. Będę informował na bieżąco. Miłego czekania, niech Moc będzie z Wami! 🙂