Raz w sekcji gadżetowej pisałem już o niezwykłym czasomierzu, jednak o ile tamto urządzenie było „ręczne”, o tyle dziś będzie o instalacji „ściennej” inspirowanej klasycznymi zegarami z kukułką.

Rolę kukułki przejmują tutaj Luke oraz Darth Vader, którzy o każdej pełnej godzinie na nowo rozpoczynają swój epicki pojedynek, któremu przygląda się złowieszczy widz w osobie samego Imperatora Palpatine’a. Miecze oczywiście świecą, a zegar odgrywa 45-sekundowy fragment najbardziej znanego tematu muzycznego z Gwiezdnych Wojen (ciekawe przy którym powtórzeniu ma się go już serdecznie dość).

SW+Cuckoo+4

Ten ręcznie robiony zegar zdobią dodatkowo inne elementy związane z Gwiezdną Sagą – mi najbardziej podobają się odważniki w formie rękojeści mieczy świetlnych Luke’a oraz jego ojca, a także Sokół znajdujący się w szczytowej części zegara.

SW+Cuckoo+5

SW+Cuckoo+2

Niestety jak to zwykle bywa, cacko takie nie jest tanie, bo kosztuje niemal 200$, ale i tak pewnie budzi ono wielkie zainteresowanie i nie brakuje fanów, którzy chcą zobaczyć je na swojej ścianie. Jeśli i Wy do nich należycie, zegar nabyć możecie tutaj >>

A oto zegar w pełnej okazałości:

SW+Cuckoo+6