Od kilku dni w kioskach i salonikach prasowych można zakupić wydanie specjalne Magazynu T3 zatytułowane „Sztuka z odległej Galaktyki”. Zebrane zostały w nim prace przeszło 50 artystów, mających duże znaczenie przy kreowaniu świata Gwiezdnych Wojen, m. in. Ralpha McQuarriego – koncept artysty Starej Trylogii, Grega Hildebrandta odpowiedzialnego za pierwsze plakaty i grafiki promocyjne, lub Granta Goulda, autora  setek kart kolekcjonerskich z bohaterami sagi. Przechodząc przez całe 180 stron magazynu możemy poznać uczucia ludzi, którzy tworzyli to, czym dzisiaj żyjemy. Gazeta zawiera urywki wywiadów z twórcami, ciekawostki z planu oraz pierwsze szkice postaci.

"Gwiezdne Wojny. Sztuka z odległej Galaktyki" - Jest Moc!

Okładka wydania specjalnego magazynu T3 pt. Gwiezdne Wojny. Sztuka z odległej Galaktyki

Przyznam, że nie spodziewałem się po magazynie niczego specjalnego. Zwłaszcza za 29 złotych. Aczkolwiek gdy otworzyłem go w domowym zaciszu przy kawie i Papa Roach w słuchawkach zniknąłem na calutkie trzy godziny. Dobrze opowiedziane historie, ciekawe wypowiedzi twórców oraz piękne grafiki w zaskakująco dobrej rozdzielczości. Oglądając Bobę Fetta, Darth Vadera lub C-3PO złożonych z liter, statków i innych postaci z uśmiechem na ustach rozpoznawałem kolejne modele lub scenerie poukrywane w sylwetkach, czytając wywiady miałem przed oczami tych wszystkich ludzi mówiących z zapałem o szale tworzenia, a dzięki niektórym anegdotkom zdarzyło mi się nawet parsknąć śmiechem.

Co tu dużo mówić – taka zawartość w takiej cenie to zdecydowanie rzadkość w dzisiejszych czasach, nawet jeśli większość obrazów można znaleźć w internecie bez trudu. Jeżeli jeszcze nie zaopatrzyliście się w swój egzemplarz, lećcie do sklepu ile sił, bo takiej okazji może już nie być! 🙂