No i w końcu doczekaliśmy się pełnego zwiastuna filmu Łotr 1, a oto analiza tegoż, wraz z wrażeniami i przemyśleniami.

UWAGA! Poniższy tekst może zawierać spoilery, także czytacie dalej na własną odpowiedzialność!

Zwiastun rozpoczyna się on pięknego ujęcia miasta, może świątyni na planecie Jedha. Fakt imperialnej okupacji jest tutaj oczywisty.

001

W kolejnym ujęciu z planety imperialna kontrola nad planetą wydaje się jeszcze bardziej dojmująca.

003

Zresztą planeta odegra w filmie chyba bardzo ważną rolę. Wiemy już, że to właśnie stamtąd pochodzą kryształy Kyber, które zasilają systemy uzbrojenia Gwiazdy Śmierci i to tam operuje Saw Gerrera. Ale może się też okazać, że Jedha jest pierwszym celem Gwiazdy Śmierci…

010

(Wielce klimatyczną jest też scena zaćmienia słońca wywołanego przez pojawienie się Gwiazdy Śmierci)

011

… która mogła jednak nie osiągnąć jeszcze pełnej mocy, więc planeta mogła nie ulec natychmiastowemu i całkowitemu zniszczeniu, ale dziać się mogło na jej powierzchni na przykład takie coś:

013

W trailerze widzimy też starszego Sawa Gerrerę, który mówi o końcu świata jaki znają. O tym i innych ciekawych rzeczach można poczytać więcej w niedawnym artykule o jego postaci.

002

Dowiadujemy się także, że kapitan Cassain, poza wszystkim innym, zajmował się też werbowaniem ludzi do Rebelii i to zapewne on kompletuje drużynę, którą poprowadzić ma Jyn…

005

… a która zostaje w większości następnie „przedstawiona”, poczynając od Baze’a Malbusa (który przy okazji mówi, że Imperium zniszczyło jego dom – czyżby zatem kolejne potwierdzenie, że Jedha staje się celem Gwiazdy Śmierci?).

006

Następnie Chirrut Îmwe i próbka jego naprawdę niezłych umiejętności.

008

Oraz K-2SO. I przy tej okazji naszła mnie refleksja, że i owszem sceny z udziałem tego droida mogą być zabawne, jednak odnosi się wrażenie, że nie jest to beztroski, lekki humor Oryginalnej Trylogii, a coś znacznie cięższego gatunkowo – tak jak i, mam nadzieję, cały film.

009

Mam też wrażenie, że film może obfitować w niezwykle efektowne, czy klimatyczne sceny, oczywiście pod warunkiem, że twórcy nie pokazali nam już wszystkiego w zwiastunie. Ale tak czy inaczej, nie wiem jak Wam, ale mnie bardzo do gustu przypadło na przykład to ujęcie Niszczyciela…

004

… czy rajd przez Jedhę.

007

Bardzo ciekawą sceną, jest też ta, w której rebelianckie myśliwce atakują coś, co wygląda na prom dyrektora Krennica. Jest to o tyle nietypowe, że tutaj Imperium zdaje się być w głębokiej defensywie, aczkolwiek może być to też kwestia ataku z zaskoczenia.

012

Zbliżając się do końca mamy kolejną niezwykle efektowną scenę, tym razem z udziałem Jyn Erso na platformie ponad powierzchnią (prawdopodobnie) Scarrif.

014

Ale oczywiście wszyscy fani czekali na coś, a raczej kogoś innego! I się doczekali!

015

I tak właśnie wygląda pełny zwiastun filmu Łotr 1. Mi się bardzo podobał, a Wam?