Najwyraźniej studio EA wsłuchało się w opinie graczy  potrzebie wprowadzenia nowych, lepszych opcji rozgrywki offline, bowiem ogłoszono rychłą premierę nowego trybu „Starcie”, który udostępnimy wszystkim posiadaczom Star Wars Battlefront.

Nowy tryb trafi do gry już 20 lipca i zaoferuje graczom możliwość walki z botami offline – w pojedynkę lub ze znajomym na podzielonym ekranie. Grać w „Starcie” będzie można na wybranym poziomie trudności, w jednym z dwóch trybów: „Ataku AT-AT” lub „Eskadrze”, w słynnych lokacjach – od skutej lodem planety Hoth po wulkaniczną planetę Sullust. Firma wyraziła też nadzieję, że nowy tryb spełni oczekiwania graczy i będzie dokładnie tym, na co czekali.

Jednak do nie koniec dobrych wiadomości odnośnie Star Wars Battlefront. Otóż na lato przygotowane zostały też inne, darmowe wydarzenia w grze. Gracze mogą się spodziewać zleceń od Huttów na kolejne typy broni, nagród za logowanie i okresów próbnych dodatku Bespin.

Z kolei na wrzesień zapowiedziano premierę trzeciego cyfrowego dodatku do gry – Death Star. Będą w nim nowe mapy do walki zarówno lądowej, jak i kosmicznej, nowe uzbrojenie, gwiezdne karty, oraz dwóch nowych bohaterów, z których jeden zapowiadany jest jako ulubieniec publiczności i postać, na którą niemal wszyscy czekali (czyżby Chewie?).

Nowych informacji dotyczących gry możemy spodziewać się także podczas startującego już za chwilę Star Wars Celebration Europe, gdzie EA będzie miało swój panel.