Wczoraj mieliśmy niezłą niespodziankę związaną z zapowiedzią mobilnego spin-off’a Lego Star Wars o podtytule Battles. Dziś zaś na oficjalnej stronie Star Wars pojawił się nowy wpis, który mówi nam konkretnie: Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast i Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy zmierzają na konsole PlayStation 4 i Nintendo Switch!

Seria Jedi Knight to jedne z najlepszych gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen i nie ma się temu co dziwić. Wszystko – przede wszystkim – za sprawą wyśmienitego systemu walki na miecze świetlne. Ten został zrealizowany wręcz perfekcyjnie, pozwalający na skorzystanie z różnych technik co dawało szerokie pole do popisu dla tych, którzy lubują się  w widowiskowych pojedynkach. Do tego dochodzą takie rzeczy jak: szereg broni palnej, różne moce, wiele zróżnicowanych map, ciekawa warstwa fabularna oraz… modyfikacje. Na ten moment jest ich tyle, że ciężko by zliczyć je wszystkie! Najnowsze wprowadzają między innymi bohaterów znanych nam z nowej trylogii Star Wars, czyli Rey, Finn’a czy Poe Dameron’a. Toteż sprawiło, że gra jest wciąż żywa i bezproblemowo da się znaleźć chętnych do stoczenia pojedynku w sieci!

Lecz kiedy dane nam będzie ograć po raz setny tę wspaniałe produkcje? Premiera Jedi Outcast na PS4 i Switch’a planowana jest na 24 Września tego roku. Zaś Jedi Academy ogramy na początku 2020 roku. Dokładnej daty niestety brak. Za port na wspomniane konsole odpowiada studio Aspyr Media, które to swego czasu zaangażowane było w produkcję Knights of the Old Republic I i II. Oczywiście warto też zaznaczyć, że wszystko zostanie usprawnione tak, by na nowym sprzęcie grało się przyjemnie.

Poniżej znajdziecie kilka screenów z Jedi Outcast na Nintendo Switch:

 

Źródło: link.