Uroboros dziś przedstawił datę premiery, okładkę oraz opis fabuły kolejnej książki z nowego kanonu Star Wars, tym razem autorstwa Kevina Hearne’a.

Dziedzic Jedi to jedna z pierwszych książek nowego kanonu wydana w USA. Akcja książki dzieje się tuż przed serią flagową Marvela, czyli Star Wars. Co ciekawe początkowo miała to być trzecia część cyklu Empire and Rebellion i miała należeć do starego kanonu. A skoro już o expanded universe mowa, to tytuł powieści jest niejako ukłonem w stronę legendarnego autora Timothy’ego Zahna i jego Dziedzica Imperium (w oryginale Heir to the Empire). Na uwagę zasługuje również fakt, że narracja Dziedzica Jedi prowadzona jest w sposób bardzo specyficzny, a mianowicie w pierwszej osobie.

A teraz opis wydawcy:

Wydawnictwo UROBOROS
Premiera polska: 3 sierpnia 2016
(w empiku już od 20/07/2016)
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Unicestwił najpotężniejszą stację bojową Imperium i dał Sojuszowi Rebeliantów nową nadzieję. Jednak walka Luke’a Skywalkera – i bój galaktyki o wolność – dopiero się rozpoczęły…

Zniszczenie potężnej Gwiazdy Śmierci uczyniło Luke’a Skywalkera nie tylko bohaterem Rebelii, ale i cennym sojusznikiem w jej walce z Imperium Galaktycznym. Chociaż długa droga dzieli go jeszcze od zgłębienia tajników Mocy, jego zdolności jako pilota są nieocenione. Zdaniem przywódców Sojuszu − Lei Organy i admirała Ackbara − nikt lepiej niż on nie nadaje się do przeprowadzenia śmiałej misji ratunkowej, kluczowej dla walki Rebelii o wolność.

Błyskotliwa kryptograf, znana ze swoich zdolności do łamania nawet najbardziej zaawansowanych szyfrów, jest przetrzymywana przez imperialnych agentów, planujących wykorzystać jej niezwykły talent dla celów Imperium. Jednak jej sercu bliższe są cele przyświecające rebeliantom – jest więc skłonna im pomóc… w zamian za szansę na połączenie się ze swoją rodziną. Okazja do uzyskania decydującej przewagi nad Imperium jest zbyt cenna, by ją przepuścić. Aby ten cel osiągnąć, rebelianci muszą wykorzystać element zaskoczenia. I tak oto Luke i jego wierny astromech R2-D2 przesiadają się zza sterów wysłużonego X-winga na pokład smukłego kosmicznego jachtu, pilotowanego przez śmiałą Nakari Kelen, córkę potentata biotechnologicznego, mającą z Imperium własne porachunki. Stawiając mężnie czoła bezlitosnym imperialnym zbirom, śmiertelnie groźnej flocie, okrutnym łowcom nagród i wielkim, żywiącym się mózgami pasożytom, Luke trafia w sam środek zakrojonej na dużą skalę operacji szpiegowskiej, w której ten wojownik Rebelii i przyszły Jedi będzie musiał udowodnić swoją wartość. Teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebuje porad Obi-Wana Kenobiego. Jeśli jednak chce przetrwać, tym razem będzie musiał polegać na sobie samym, przyjaciołach i swojej rozkwitającej dopiero więzi z Mocą…

13502063_486461268217209_6311534060947142870_n

Trzeba przyznać, że okładka książki robi wrażenie, a jeśli ciekawi jesteście naszych wrażeń z jej lektury, zapraszamy na starwars.pl kilka dni przed jej sklepowym debiutem – będziemy mieć dla Was świeżutką recenzję – oczywiście bez spoilerów.