Nareszcie dowiedzieliśmy się czegoś więcej o trzecim sezonie serialu Star Wars Rebels. Co więcej, znamy datę premiery dwóch pierwszych odcinków i jest ona bardzo bliska.

Cisza na temat trzeciego, a ja mówią plotki, ostatniego sezonu serialu była zastanawiająca, gdyż sam Dave Filoni (twórca serialu) sugerował, że może być on swego rodzaju wstępem do Rogue One, a do premiery filmu zostało już, jak wiadomo, tylko 201 dni.

No ale teraz wiemy już znacznie więcej, gdyż Dave Filoni ogłoszony został jako kolejny z prominentnych gości Star Wars Celebration Europe (odbywająca się w dniach 15-17 lipca) i od razu ogłosił on, że podczas imprezy pokazane zostaną dwa pierwsze odcinki trzeciego sezonu serialu.

Co więcej, nieco później Dave umieścił wielce intrygujący wpis na swoim Twitterze. Otóż wraz ze zdjęciem książki Timothego Zahna – Dziedzic Imperium, umieścił on znany już tekst – „I pamiętajcie, w legendach zawsze jest ziarno prawdy” (And remember, there’s always a bit of truth in legends).

Czy Dave droczy się po prostu z fanami, czy faktycznie może być to zapowiedzieć pojawienia się jednej z najpopularniejszych postaci Legend (dawnego EU) – Wielkiego Admirała Thrawna? Swego czasu faktycznie pojawiały się plotki, że może się on pojawić w Rebelsach, a jeśli by się to potwierdziło, byłoby to pierwsze, tak znaczące zaczerpnięcie w Legend.

Ja jestem jak najbardziej za, a Wy?