Dziś ujawniono alternatywną wersję okładki pierwszego numeru zapowiadanej na czerwiec, komiksowej mini seria o przygodach Hana Solo.

 

O komiksie po raz pierwszy pisałem już w marcu, a dziś pokazany został jeden z wariantów okładki, prosty, ale bardzo miły dla oka.

Przypomnijmy, że komiks opowiadał będzie o niezwykle niebezpiecznym, ale i prestiżowym, kosmicznym wyścigu, w którym Han od zawsze chciał uczestniczyć. Teraz w końcu będzie miał ku temu okazji, pytanie tylko, czy zobowiązania wobec Rebelii pozwolą mu się na nim w pełni skupić.

Akcja rozgrywać się będzie między IV a V Epizodem. Autorką scenariusza jest świetna Marjorie Liu, a niezbyt znany mi dotychczas rysownik, Mark Brooks, paroma ujawnionymi już kartami dowiódł, że będzie to jeden z najlepiej ilustrowanych komiksów nowego kanonu Star Wars.

 

Zresztą jeśli miałbym oceniać w ciemno, powiedział był, że Han Solo będzie moją ulubioną serią. Jeden z ulubionych bohaterów, bardzo nośna i bliska memu sercu tematyka, wielce wprawna scenarzystka i piękne rysunki – czegóż chcieć więcej? Może tylko tego, by czerwiec i pierwszy numer Hana Solo nadszedł jak najszybciej!