To nie żart, komiksowa seria Darth Vader zakończy wraz z numerem #25 i zakończeniem historii End of Games (jej tytuł okazał się mocno dwuznaczny), której pierwszą część recenzowałem tutaj >>

W tym właśnie numerze dojdzie do ostatecznej konfrontacji z Cylo i jego kreacjami, ostatecznie ma wyjaśnić się też kwestia Aphary i jej morderczych droidów. Wszystkie te wątki splotą się ze sobą zapewne i zostaną zamknięte.
A dlaczego seria zmierza ku końcowi, pomimo tego, że każdy kolejny numer notował bardzo dobre wyniki sprzedażowe? Kieron Gillen, scenarzysta komiksu, w krótkim wywiadzie powiedział, że od początku twórcy mieli zaplanowaną większą historię, która miała swój początek, środek oraz zakończenie, a to właśnie się rozpoczęło. Dlatego też Darth Vader jako seria komiksowa dobiega końca (ma nastąpić to w sierpniu, a wieńczący ją numer #25 będzie obszerniejsze lub zwykle – 40 lub 56 stron – wydawnictwo Marvel podało w tej kwestii sprzeczne informacje).
Czy oznacza to, że seria Star Wars, która bardzo często splatała się fabularnie z Darthem Vaderem również zakończy się na 25 numerach? Oficjalnie nic w tym temacie nie wiadomo, ale ja szczerze w to wątpię i jestem przekonany, że komiks Star Wars czytać będziemy latami.
A co będziemy czytać zamiast Dartha Vadera? Studio Marvel nie ogłosiło jeszcze, co będzie serią ongoing w jego zastępstwie.