Nie wyobrażamy sobie lepszego sposobu na uczczenie Międzynarodowego dnia LEGO, niż zaprezentowanie Wam, jak wyglądać będą dwa z nadchodzących w marcu zestawów.

Oba zestawy są też częścią świętowania 25. rocznicy powstania linii LEGO Star Wars i w związku z tym każdy z nich zawiera wyjątkowe, rocznicowe figurki, które zdają się być największą atrakcją tychże zestawów.

A oto ich szczegóły…

LEGO Star Wars 75387 Boarding the Tantive IV

Pierwszy z zestawów, to odtworzenie jednej z pierwszych scen Nowej nadziei, a mianowicie atak imperialnych sił i wdzieranie się na pokład Tantive’a IV.

Jak widać zestaw nie jest duży, ale dostajemy w nim aż 7 minifigurek! Poza Vaderem i kapitanem Antillesem, mamy też dwóch szturmowców oraz dwóch rebelianckich żołnierzy. A do tego, jako figurka rocznicowa, mamy też Fivesa, co sprawia, że miłośnikom i kolekcjonerom klocków trudno będzie oprzeć się temu zestawowi.

A tutaj najważniejsze informacje o zestawie

Numer zestawu: 75387
Wiek: 8+
Liczba elementów: 502
Minifigurki: Darth Vader, 2x Szturmowiec Imperium, Kapitan Antilles, 2x Rebeliancki żołnierz, Arc Trooper Fives
Cena: 54,99 USD (czyli zapewne w okolicach 200-250 PLN)

LEGO Star Wars 75379 R2-D2

Drugi zestaw, to doskonale wszystkim znany R2-D2, który jednak na niespodziewanego (przynajmniej dla osób, które nie śledziły przecieków na temat zestawów LEGO Star Wars) gościa w postaci rocznicowej minifigurki Dartha Malaka!

Trzeba przyznać, że zarówno sam R2 (oczywiście ten większy), jak i Malak, prezentują się godnie, trzeba jednak pamiętać, że kupując ten zestaw, trzeba się szykować też na zakup kolejnego, gdyż jeszcze w tym roku pojawić się także C-3PO, a przynajmniej my nie mielibyśmy serca, by rozdzielać tę parę. Mamy tylko wielką nadzieję, że 3PO będzie w tej samej skali, co R2.

A tutaj najważniejsze informacje o zestawie

Numer zestawu: 75379
Wiek: 10+
Liczba elementów: 1050
Minifigurki: R2-D2, Darth Malak

No a teraz najważniejsze pytanie: Czy planujecie kupić któryś z powyższych zestawów?

Źródło: link.