Wczoraj ogłoszono nominacje do prestiżowych nagród Emmy, a tegoroczne produkcje spod znaku Star Wars otrzymały łącznie aż 23 nominacje!

9 nominacji dla Mandalorianina

Najwięcej, bo aż 9 nominacji otrzymał 3. sezon przygód Dina Djarina (czy raczej w tym przypadku przygód Bo-Katan), aczkolwiek nie są to najbardziej prestiżowe z kategorii, bowiem dotyczą one aspektów „technicznych” produkcji. Doceniono efekty specjalne, pracę kaskaderów, warstwę dźwiękową czy kostiumy i charakteryzację.

8 nominacji dla Andora

Jedną mniej nominację otrzymał Andor, jednak tutaj są to już kategorie bardziej znaczące, w tym ta najbardziej prestiżowa, za najlepszy serial dramatyczny. I choć obawiamy się, że Andor obejść będzie się musiał smakiem, to sama nominacja też cieszy. Doceniony zostały też odcinki Rix Road – najlepsza reżyseria, zdjęcia oraz muzyka) oraz Teraz albo wcale (One Way Out) – najlepszy scenariusz. O statuetki Andor powalczy także między innymi za najlepsze efekty specjalne oraz najlepszy muzyczny temat przewodni.

5 nominacji dla Obi-Wana Kenobiego

Dość zaskakująco, aż 5 nominacji otrzymał też Obi-Wan Kenobi, w tym za najlepszy serial limitowany, choć tutaj, w naszej opinii, ta nominacja jest trochę na wyrost.

Co nie zmienia faktu, że kciuki będziemy mocno trzymać za każdą z produkcji i mamy nadzieję, że zdobędą one przynajmniej kilka statuetek. A czy tak będzie przekonamy się 9 i 10 września kiedy odbędzie się jubileuszowa, 75. gala wręczenia nagród Emmy.

Źródło: link.