Dziś zapowiedziano pierwsze panele, które odbędą się podczas Star Wars Celebration Europe 2023, wraz z krótkimi ich opisami.

Panele na Star Wars Celebration Europe 2023

Oto lista najważniejszych paneli:

Lucasfilm’s Studio Showcase
Data i godzina: piątek, 7.04 | 12:00-13:30
Opis: Star Wars Celebration powraca i rozpoczyna się panelem, który po prostu trzeba zobaczyć. Na scenie pojawią się twórcy najnowszych aktorskich seriali i filmów, a także kilkoro gości specjalnych. Dyskutować będą oni o wielu obecnych i przyszłych projektach, w tym o Mandalorianinie, Andorze i innych!
Nasze przewidywania: Czy będzie jak u Hitchcocka i SWCE2023 rozpocznie się od trzęsienia ziemi, po którym napięcie będzie tylko rosnąć? Mamy nadzieję, że tak i już na pierwszym panelu dostaniemy długo oczekiwaną zapowiedź najbliższych projektów filmowych.

The Making of Andor Season One (Tworzenie pierwszego sezonu Andora)
Data i godzina: piątek, 7.04 | 16:00-17:00
Opis: Producent Tony Gilroy, Diego Luna i inni członkowie ekipy opowiedzą o tworzeniu pierwszego, epickiego sezonu Andora.
Nasze przewidywania: Tutaj niczego wielkiego się nie spodziewamy, co najwyżej jakieś mgliste zapowiedzi i, mamy nadzieję, jakieś nawiązania do K-2SO.

Ahsoka
Data i godzina: sobota, 8.04 | 12:00-13:00
Opis: Twórcy Dave Filoni i Jon Favreau oraz ich goście specjalni opowiadać będą o nadchodzącym serialu.
Nasze przewidywania: Zwiastun i data premiery – nie może być inaczej!

Star Wars: The High Republic (Gwiezdne wojny: Wielka Republika)
Data i godzina: sobota, 8.04 | 14:00-15:00
Opis: Autorzy tworzący Wielką Republikę rozmawiać będą o książkach, komiksach, słuchowiskach i innych, wchodzących w jej skład. Nie zabraknie zapowiedzi nowych tytułów wchodzących w skład Fazy II, a także pierwszych informacji o Fazie III.
Nasze przewidywania: Jak w opisie, zapowiedź nowych książek i komiksów (na wspomniane „inne” za bardzo nie liczymy). Ale najbardziej ciekawi na to, co zostanie powiedziane odnośnie Fazy III.

Star Wars: Young Jedi Adventures Screening (Pokaz serialu Young Jedi Adventures)
Data i godzina: sobota, 8.04 | 16:00-17:00
Opis: Rodziny i fani w każdym wieku będa mieli okazje przedpremierowo zobaczyć dwa pierwsze odcinki nowego serialu animowanego dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Nasze przewidywania: Tutaj wszystko jasne, tym niemniej bardzo, ale to bardzo ciekawi nas ta produkcja.

Villains of the Sequel Trilogy (Złoczyńcy trylogii sequeli)
Data i godzina: niedziela, 9.04 | 12:00-13:00
Opis: Ciemna strona Mocy jest drogą do wielu paneli, z których cześć może zostać uznana za… nie do przegapienia. Prowadząca Amy ratcliffe rozmawia z Ianem McDiarmidem (Imperator Palpatine), Andym Serkisem (Najwyższy Wódź Snoke) i Gwendoline Christie (Kapitan Phasma) o ich postachach w finałowych rozdziałach Sagi Skywalkerów.
Nasze przewidywania: Tutaj raczej żadnej zapowiedzi się nie spodziewamy, choć na solowy projekt Kino Loya się nie obrazimy 😉

A Look Back at Obi-Wan Kenobi (Spojrzenie na Obi-Wana Kenobiego)
Data i godzina: niedziela, 9.04 | 14:30-15:30
Opis: Ewan McGregor, Hayden Christensen, Indira Varma, Vivien Lyra Blair i producentka/reżyserka Deborah Chow, wracają myślami do Obi-Wana Kenobiego.
Nasze przewidywania: Teoretycznie od pewnego czasu mówi się o drugim sezonie, jednak sam opis panelu mówi o „limited series”, dlatego też wątpimy, byśmy doczekali się jakiejś zapowiedzi.

Lucasfilm Publishing: Stories From a Galaxy Far, Far Away… (Lucasfilm Publishing: Opowieści z odległej galaktyki)
Data i godzina: niedziela, 9.04 | 18:30-19:30
Opis: Od „dorosłych” powieści, po publikacje albumowe, od komiksów dla dzieci, do epickich słuchowisk, Lucasfilm Publishing odkrywa przed nami opowieści z odległej galaktyki pod każdą postacią. Podczas panelu nie zabraknie zapowiedzi nowych tytułów od czasów Wielkiej Republiki, aż do czasów Najwyższego Porządku.
Nasze przewidywania: Jak w opisie, szkoda tylko, że wciąż pozostajemy w tych samych czasach, co zawsze.

Star Wars: The Bad Batch (Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja)
Data i godzina: poniedziałek, 10.04 | 12:00-13:00
Opis: Twórcy (Brad Rau, Jennifer Corbett, Athena Portillo) i aktorzy (Dee Bradley Baker – Parszywa zgraja, Michelle Ang – Omega), spotkają się na scenie by porozmawiać o drugim sezonie serialu.
Nasze przewidywania: Nie zdziwimy się, jeśli ogłoszony zostanie trzeci sezon, choć sporo zależy od tego, jak zakończy się drugi).

Make Mine Marvel Star Wars!
Data i godzina: poniedziałek, 10.04 | 13:30-14:30
Opis: Redaktor naczelny Marvela, B. Cebulski, oraz czołowi twórcy wydawnictwa zapraszają na rozmowę o komiksach, jakiej jeszcze nie było. Przy okazji nie zabraknie też nowych zapowiedzi z odległej galaktyki.
Nasze przewidywania: Nowe zapowiedzi, stawiamy na mini serie, choć na nowy tytuł ongoing byśmy się nie obrazili.

Star Wars: Visions Volume 2
Data i godzina: poniedziałek, 10.04 | 14:00-15:00
Opis: Producenci i twórcy ze studiów Aardman, Cartoon Saloon, D’ART Shtajio, El Guiri, La Cachette, Lucasfilm, Punk Robot, Studio Mir, Triggerfish i 88 Pictures zapraszają na pierwszy rzut oka na drugą odsłonę antologii Star Wars: Visions.
Nasze przewidywania: Pokazany zostanie zapewne zwiastun, jedna z historii lub może fragmenty kilku z nich. Ale my przede wszystkim trzymamy mocno kciuki za to, by na scenie pojawiła się Magdalena Osińska.

Closing Ceremony (Ceremonia zamknięcia)
Data i godzina: poniedziałek, 10.04 | 17:00-18:00

I jak podobają Wam się zapowiedziane panele i na który czekacie najbardziej? Pełną ich listę znajdziecie tutaj: https://www.starwarscelebration.com/en-us/panels.html

Więcej o SWCE2023

Inne doniesienia na temat wydarzenia:

Źródło: link.