Kilka dni temu pojawiły się niezwykle ciekawe, wręcz sensacyjne doniesienia na temat projektu, który miałby powstać dla platformy Disney+.

Luke, Leia i Han z własnym serialem

Na początek warto wspomnieć o źródle tych informacji, nie jest nim bowiem nikt z wiarygodnych gwiezdnowojennych leakerów czy portali, a nieznany raczej fanom Shaun O’Rourke. Normalnie więc pominęlibyśmy takie doniesienia traktując je jako „ściemę”, jednak wspomniana osoba, jeśli wierzyć jego profilowi w portalu IMDB posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży filmowej, co może świadczyć o jego wiarygodności. Może, ale oczywiście nie musi, więc doniesienia należy traktować ze stosownym dystansem. No ale czas przejść do rzeczy.

Otóż Shaun O’Rourke wspomniał o zasłyszanych plotkach na temat projektu, która ma zostać zapowiedziany podczas Star Wars Celebration Europe 2023. Miałby to być jakoby serial (lub antologia), na którą składałyby się odcinki lub krótkometrażowe filmy poświęcone postaciom Luke’a, Lei i Hana. Jak krótkie miałyby być to historie, w jakim okresie rozgrywała by się ich akacja oraz kto (i jak) wcielałby się w legendarnych bohaterów? Tego oczywiście nie wiemy, ale jeśli plotki się potwierdzą i takowy projekt faktycznie zostanie zapowiedziany, jego szczegóły poznamy już niebawem.

Źródło: link.