Zapewne większość z nas żyje teraz zbliżającym się 2. sezonem The Mandalorian, czy nadchodzącymi niebawem nowymi grami, aczkolwiek niektórzy wciąż powracają myślami do trylogii sequeli i postaci Rey.

Rey Kenobi

Jedną z takich osób jest z pewnością aktor i komik Josh Gad, który po raz kolejny zabrał na spytki Daisy Ridley i wypytywał ją o postać Rey.

Punktem wyjścia były tutaj wcześniejsze doniesienie, jakoby we wczesnych wersjach historii rozważano rodzinne powiązania złomiarki z Jakku z Obi-Wanem Kenobim.

Aktorka potwierdziła, iż faktycznie tak było, potem jednak wizje szybko zaczęły się zmieniać. I tak po pannie Kenobi została ona panną Nikt, aż w końcu J.J. Abrams przedstawił jej swoją wizję wnuczki Palpatine’a.

Widzimy więc, iż faktycznie było tak, jak można było się domyślać oglądać nową trylogię, że przez rozpoczęciem prac nie było choćby ogólnego zarysu fabuły na wszystkie trzy filmy. I z tego powodu dostaliśmy trzy filmy, które jako trylogia po prostu nie działają dobrze. I jest to coś, co przyznać muszą nawet najwięksi entuzjaści nowych filmów.

Quo vadis Rey?

Ale dość już o tym co było, bowiem lepiej skupić się na tym, co będzie… Albo nie będzie. Otóż Josh Gad zadał Daisy Ridley także pytanie o przyszłość jej postaci i o to, czy za jakiś czas (dokładnie mowa była tutaj o 10 latach), aktorka zgodziłaby się na powrót do odległej galaktyki i ponowne wcielenie się w Rey Skywalker?

Poza wymijającymi odpowiedziami typu „nigdy nie mów nigy” i „dziesięć lat to szmat czasu”, Daisy stwierdziła, że dla niej historia Rey stanowi całość, którą zamknął Epizod IX. Dało się odczuć, że na tym etapie, mówiąc delikanie, nie pali się ona do powrotu.

Ale faktycznie, przez tyle lat sporo może się zmienić, a jeśli jej aktorska kariera nie nabierze rozpędu (czego absolutnie Daisy nie życzymy), kto wie, może przychylniejszym okiem spojrzy ona na możliwość powrotu do swojej najbardziej znanej i rozpoznawalnej kreacji aktorskiej.

Na koniec jeszcze cała rozmowa Josha z Daisy:

A jakie jest wasze zdanie w tej materii? Czy ciekawią was dalsze losy Rey?

Źródło: link.