Pod koniec roku w parkach rozrywki Downtown Disney (Kalifornia, USA) oraz Disney Springs (Floryda, USA) odbędzie się premiera nowej atrakcji. Nazywać się będzie „Secrets of the Empire” (Sekrety Imperium) i będzie polegała na wejściu w tzw. rzeczywistość rozszerzoną (ang. augmented reality), czyli odmianę wirtualnej rzeczywistości, gdzie na świat rzeczywisty nakładane są elementy wirtualne.

Za cały projekt odpowiada, oczywiście, Lucasfilm, ILMxLAB (wydział ILMu, który zajmuje się m.in. wirtualną rzeczywistością), Skywalker Sound oraz firma THE VOID, która specjalizuje się właśnie w tworzeniu przeżyć w rozszerzonej rzeczywistości. Atrakcja ma pozwolić uczestnikom na swobodne poruszanie się oraz interakcję nie tylko z innymi zwiedzającymi, ale też z postaciami ze świata Star Wars. Na ujawnionej grafice promocyjnej widać szturmowców oraz K-2SO.

Dokładna data premiery tejże atrakcji nie jest jeszcze znana, ale prawdopodobnie będą to okolice listopada. Wybiera się ktoś wtedy do USA? 😉

W ostatnim czasie można zauważyć wzrost zainteresowania Lucasfilmu technologiami wirtualnej rzeczywistości. Polskie firmy zajmujące się atrakcjami VR już pozwalają wypróbować swoich sił w Trials on Tatooine. Szczęśliwcy posiadający PlayStation VR mogą latać jak prawdziwym X-Wingiem w Battlefront VR. Niedawno ogłoszono, że produkują system wirtualnej rzeczywistości jako rozrywkę dla dzieci przebywających w szpitalach. Ponoć niedługo ma powstać też Starwarsowa aplikacja na smartfony wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość z przystawką typu Cardboard.

Mieliście już okazję odwiedzić świat Gwiezdnych Wojen w wirtualnej rzeczywistości?