Phil Lord i Chris Miller odchodzą! Para reżyserów zakończyła prace nad filmem o młodym Hanie Solo!

Wiadomość jest to o tyle niespodziewana, że współpraca między reżyserskim duetem a studiem Lucasfilm zdawała się układać bardzo dobrze. Co więcej, prace nad filmem trwały już od dobrych kilku miesięcy i spora część zdjęć była zapewne już zakończona.

Ale jednak doszło do rozłamu. Zapewne nigdy nie poznamy jego prawdziwych przyczyn, więc pozostają nam tylko oficjalne oświadczenia. Kathleen Kennedy, prezydent Lucasfilm powiedziała:

Phil Lord i Christopher Miller są utalentowanymi filmowcami, którzy zgromadzili niezwykłą obsadę i ekipę, ale stało się jasnym, że mieliśmy inne wizje na ten film, dlatego też zdecydowaliśmy, że każdy pójdzie swoją drogą. Nazwisko nowego reżysera ogłosimy już wkrótce.

Natomiast para reżyserów dodała:

Niestety nasza wizja i sposób pracy nie współgrał z naszymi partnerami przy tym projekcie. Normalnie nie jesteśmy fanami stwierdzenia „różnice kreatywne”, ale tym razem ten wyświechtany frazes jest prawdziwy. Tym niemniej jesteśmy dumni z niesamowitej pracy naszej obsady i ekipy, która była na najwyższym poziomie.

Wciąż niezatytułowany film o przygodach młodego Hana Solo zadebiutować miał w maju 2018 roku. Według oświadczenia Lucasfilm, data ta nie uległa zmianie.

Przypomnijmy, że w obsadzie są Alden Ehrenreich (Han Solo), Donald Glover (Lando Calrissian), Woody Harrelson (Beckett), Emilia Clarke, Phoebe Waller-Bridge, Thandie Newton, Michael Kenneth Williams oraz Joonas Suotamo jako Chewbacca.