W związku z okresem celebracji Gwiezdnych Wojen, jakim jest majowy miesiąc, Disney ujawnił informacje na temat swojego nowego internetowego serialu związanego z uniwersum. Nazywa się on „Nauka i Gwiezdne Wojny” (z ang. Science and Star Wars). Jego celem jest ukazanie podobieństw pomiędzy rozwojem nauki, wdrażanymi technologiami oraz odkryciami, a fantastyką naukową ukazaną w filmach gwiezdnej sagi. Serial ma pokazać, jak Gwiezdne Wojny zainspirowały naukowców na całym świecie, do obrania często bardzo egzotycznych kierunków badawczych.

W serialu pojawić się mają badacze z IBM, naukowi eksperci oraz znani goście, którzy będą analizowali, badali oraz eksperymentowali z technologiami użytymi w Gwiezdnych Wojnach. Możemy oczekiwać pojawienia się zagadnienia broni laserowej, kosmicznych myśliwców czy wykorzystania maszyn kroczących w działaniach wojennych, a które to wątki pojawiały się już w różnorodnych pracach poświęconych nauce i gwiezdnej sadze.

Serial poprowadzić ma Anthony Carboni, który jest obecnie współprowadzącym popularnego programu „The Star Wars Show”. W prace nad serią zaangażować ma się również pisarz i producent wspomnianego programu Scott Bromley, który angażem pochwalił się już za pomocą twittera.

Pozostaje nam do zadania najważniejsze pytanie, czy w serialu pojawią się Adam Savage i Jamie Hyneman, legendarni prowadzący program Pogromcy Mitów? Pokazali oni już, że Gwiezdne Wojny i nauka to bardzo widowiskowe połączenie. Do dziś ich eksperyment z tauntaunem wspominam z uśmiechem na twarzy.

Źródło informacji: deadline