Oficjalna strona www.starwars.com ogłosiła, że do ogromnego już zaplecza gości tegorocznego Star Wars Celebration w Orlando dołączy jeszcze jedna osoba – Hayden Christensen. Aktor wcielający się w rolę Anakina Skywalkera w Ataku Klonów i Zemście Sithów powraca po 15 latach przerwy, gdyż ostatni raz obecny był na tej imprezie w 2002 roku.

Christensen pojawi się na Celebration w czwartek 13 kwietnia na panelu otwierającym imprezę. Razem z innymi gośćmi świętować będzie 40-lecie Gwiezdnych Wojen. Wśród pozostałych zaproszonych znajdują się prezes Lucasfilmu Kathleen Kennedy i producent wykonawczy serialu Rebelianci – Dave Filoni. Pojawią się również aktorzy: Mark Hamill, Ian McDiarmid, Anthony Daniels, Peter Mayhew i Billy Dee Williams. Panel poprowadzi Warwick Davis. Po zakończeniu Hayden przeniesie się do stoiska z autografami, gdzie fani będą mogli zamienić z nim kilka zdań.

hayden christensen

Organizatorzy imprezy zapewniają, że to nie koniec atrakcji. Część niespodzianek chcą jednak ujawnić dopiero w trakcie trwania panelu, więc musimy uzbroić się w cierpliwość. Zainteresowanym nieobecnym na konwencie przypominamy, że cały panel będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem strony www.starwars.com oraz kanału Star Wars na YouTube. Start 13 kwietnia (czwartek) o 17:00 naszego czasu. Szczegółową rozpiskę atrakcji podczas całej imprezy znajdziecie tutaj.