Gratka dla kolekcjonerów oraz każdego fana gwiezdnej sagi zbudowanej z klocków. Do salonów prasowych zawitał nowy numer Magazynu LEGO Star Wars, w cenie 9,90 zł, a wraz z nim wyjątkowa minifigurka LEGO Kanan Jarrus, czyli znany nam rycerz Jedi z serialu Rebelianci.

Na 36 stronach pisma znajdziemy standardowo dawkę komiksów, ciekawostki z uniwersum, jak biogramy znanych bohaterów, opisy klockowych zestawów, zagadki i wykreślanki oraz dwa plakaty w formacie a5.

W lutowym numerze po raz pierwszy pojawił się komiks, którego czas akcji dzieje się w okolicach Przebudzenia Mocy. Opowiada on historię Rey, która stara się przetrwać na piaszczystej planecie Jakku, eksplorując szczątki rozbitych okrętów w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów. Podczas jednej z takich wypraw napotyka Unkara Plutta i dołącza do niebezpiecznego wyścigu po wartościowy blaster z aurodium.

Figurka Kanana prezentuje się znakomicie i jest na pewno wartościowym dodatkiem do kolekcji dla każdego zbierającego klockowe minifigurki. Jak widać na poniższym zdjęciu, jest to Kanan jeszcze sprzed kultowej już potyczki na planecie Malachor, która zakończyła drugi sezon serialu Rebelianci.

Następny numer trafi do sprzedaży już 27 lutego, a dodatkiem do niego będzie wyjątkowy mini zestaw LEGO Statek Rebeliantów „Duch”. Jeżeli nie udało wam się dostać styczniowego magazynu, warto sprawdzić salony sieci Empik, które często mają w ofercie starsze numery.