Przy okazji premiery swego nowego filmu (Rules Don’t Apply) Alden Ehrenreich aka młody Han Solo rozmawiał z Variety w temacie filmu o młodym Hanie. Podzielił się swymi przemyśleniami na temat castingu Donalda Glovera do roli młodego Lando. Powiedział także kilka słów na temat „młodego” Chewiego.

A oto wypowiedź aktora:

„Myślę, że świetnie sprawdzi się (Donald Glover – przyp. red.) w tej roli, bo jest niezwykle utalentowanym i ciekawym gościem. Mogę też powiedzieć, że w filmie pojawi się Chewbacca, aczkolwiek wiem, że na tym etapie nie jest to już wielki spoiler.”

Zatem fani zobaczą Chewbaccę młodszego? Niższego?

„Jest młodszy dokładnie w takim samym stopniu, jak ja,” zażartował aktor. „Także myślę, że ma gdzieś koło stodziwiędziesiątki, czy coś koło tego. Nie sądzę jednak, by między 190, a 210 rokiem życia, aż tak dużo urósł, więc pewnie będzie tego samego wzrostu.”

Nie wiadomo natomiast, czy partnera Hana ponownie zagra legendarny Peter Mayhew, który wcielał się w niego we wszystkich dotychczasowych epizodach.

Co prawda już w Przebudzeniu Mocy we wszystkich scenach wymagających wysiłku fizycznego, w kostiumie Chewbaccy znajdował się inny aktor – fin Joonas Suotamo. Zabieg ten może być powtórzony także przy okazji nadchodzącej Hantologii.

A na koniec jeszcze świetna fanowska grafika wyobrażająca to, jak mogą wyglądać młodzi Han i Lando:

młody Lando młody Han

Jak Wam się podoba?