Kampania promocyjna Łotra 1 powoli się rozkręca. Całkiem niedawno otrzymaliśmy nowy zwiastun, a kilka dni temu do sieci wyciekły zdjęcia nowych zabawek, które trafią do sprzedaży podczas Force Friday, który w tym roku zaplanowany jest na 30 września. O ile poziom oczekiwania na nowy film jest ogromny, nic nie przebije szumu spowodowanego premierami głównych epizodów Star Wars. A jak nasilić ten szum? A zwiastunem, którego datę publikacji być może poznaliśmy.

Pewien instagramowy profil udostępnił niedawno zdjęcie, na którym widnieje lista kilku głośnych filmowych tytułów z bieżącego i przyszłego roku, a obok nich pojawiły się daty premier ich najbliższych zwiastunów. Na rozpisce znalazło się też miejsce dla Epizodu VIII, którego pierwsza zajawka miałaby się pojawić 20 grudnia 2016. Zdjęcie jest niestety wątpliwej jakości, więc ciężko zweryfikować jego prawdziwość, jednak warto pamiętać, że wiele z takich przecieków okazywało się być prawdą, dlatego polecamy zachować choć odrobinę optymizmu.

https://www.instagram.com/p/BJlYE58gN5p/?taken-by=justiceleaguex

Niepokoić może fakt, że data nie pokrywa się z kinową premierą Łotra 1, który trafi na ekrany kilka dni wcześniej – 15 grudnia. Może być to jednak celowy zabieg, który zachęciłby fanów do pójścia na film jeszcze raz. Oczywiście zwiastun musiałby być wtedy puszczany na wyłączność tylko w kinach, a jego internetowa premiera byłaby opóźniona.

Pierwszy teaser Epizodu VIII miałby się pojawić 359 dni przed jego kinową premierą, która zaplanowana jest na 14 grudnia 2017 (no chyba, że się przesunie).  Warto w tym momencie porównać daty pojawienia się poszczególnych zajawek i zwiastunów poprzednich produkcji:

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy:
Zajawka nr 1 – 28.11.2014 (383 dni przed premierą)
Zajawka nr 2 – 16.04.2015 (244 dni przed premierą)
Główny zwiastun – 19.10.2015 (58 dni przed premierą)

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie:
Pierwsza zajawka – 07.04.2016 (252 dni przed premierą)
Główny zwiastun – 11.08.2016 (126 dni przed premierą)

Dzięki temu, potencjalna data pojawienia się pierwszego zwiastuna Epizodu VIII wydaje się trochę bardziej prawdopodobna, czyż nie?