Odkąd zaczęły pojawiać się pierwsze plotki na temat Rogue One, jednym z najczęściej poruszanych przez fanów tematem było pojawienie się w filmie Haydena Christiansena jako Dartha Vadera oraz młodego Hana Solo.

Spekulacje te przybrały tylko na sile, gdy potwierdzony został udział mrocznego lorda oraz gdy Alden Ehrenreich został wybrany jako młoda twarz Hana Solo. Mówiło się, że casting na tego ostatniego został przyspieszony właśnie dlatego, że słynny szmugler miał dostać w filmie swoje cameo.

Okazuje się jednak, że owe plotki nie mają w sobie nawet ziarna prawdy i zdementowane zostały wyjątkowo kategoryczne przez Garetha Edwardsa, który stwierdził, że w jego filmie nie pojawi się ani Hayden Christiansen jako Vader, ani też Han Solo w osobie Aldena Ehrenreicha.

Z kolei Kathleen Kennedy odniosła się do innej plotki na temat Rogue One mówiącej, że akcja filmu kończy się na 10 minut przed początkiem akcji Nowej Nadziei. To nie zostało wprost zdementowana, jednak szefowa Lucasfilm stwierdziła, że choć oczywiście firlm Rogue One prowadzi fabularnie do Nowej Nadziei, jest to jednak zupełnie inny film, z nowymi bohaterami i akcją, która może dotykać wydarzeń nieznanych z Epizodu 4.