Jak już na wstępie wspominałem, plany związane ze starwars.pl są bardzo ambitne, a wśród nich sporo miejsca zajmować będę imprezy, którym w przyszłości mamy zamiar patronować. Dlatego też dziś mamy przyjemność zaprosić Was na pierwszą z nich, a mianowicie na dość kameralny konwent dla krakowskich (i nie tylko) fanów pod nazwą Weekend z Mocą, który odbędzie się w dniach 9-10 lipca.

Jego organizatorzy – Krakowska Sieć Fantastyki – postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom fanów i zorganizować wydarzenie, które byłoby dla nich okazją do wspólnego rozmawiania o Sadze oraz do poznania jej lepiej.

Dokładny program nie jest jeszcze znany, jednak z pewnością nie zabraknie warsztatów, prezentacji, turniejów oraz konkursów, a wszystko to oczywiście w klimacie Star Wars. Z pierwszej ręki mamy też informację na temat trzech prelekcji/prezentacji, które znajdą się w programie, a które zapowiadają się arcyciekawie (i nie piszę tak tylko dlatego, że jestem osobą za nie odpowiedzialną ;)). Ich tematy to: „Nowy kanon da się lubić”, „Vader i długo, długo nic, czyli kto jest (drugim) najlepszym pilotem w galaktyce” oraz „Sztuka Mocą inspirowana”. Powinien pojawić się także temat związany z komiksami nowego kanonu, ale jest on jeszcze dopracowywany.

Widzicie zatem, że jeśli mieszkacie w Krakowie lub też przypadkiem będziecie tu w drugi weekend lipca, koniecznie powinniście zaglądnąć na Weekend z Mocą, który odbywać się będzie w Siemacha SPOT przy Mogilskiej 58 oraz w pobliskim MDK przy Grunwaldzkiej 5. Koszt akredytacji to jedynie 10 zł, a dzieci do 13 roku życia wchodzą bezpłatnie. Są one zresztą bardzo mile widziane, bo i dla nich atrakcji nie zabraknie. Jak i zresztą dla młodzieży, studentów, fanów fantastyki i całych, przepełnionych Mocą rodzin.

Jak tylko poznamy więcej szczegółów będzie Wam oczywiście informować, ale zachęcamy też do śledzenia wydarzenia na Facebooku >>