Zgodnie z wczorajszym hasłem Teraz Polska przez następnych kilka dni będę prezentował prace polskich twórców. Kilkoro ich już co prawda było, ale wciąż pozostało wielu, którym należy się miejsce, wśród artystów, którzy swymi pracami uczynili Odległą Galaktykę jeszcze ciekawszą. A zaczynam od mieszkającego w Lublinie absolwenta Filozofii – Rafała Roli (http://rafalrola.pl/).

Zapytany o swe prace związane ze Star Wars opowiada, że postanowił zaryzykować i podejść do tematu „po swojemu”, co udało mu się w 110%. Dziś, choć Rafał ma na swoim koncie nawet przygotowanie ilustracji na okładkę jednej z książek mających wejść do nowego kanonu, on sam jako swoje ulubione prace wskazuje obraz Rebelianckiego pilota, oraz Pilota Najwyższego porządku. Żałuje tylko tego, że nie zachowała się jego komiksowa adaptacja Nowej Nadziei, stworzona gdy miał 12 lat – jak sam mówi „Było to surrealistyczne doznanie”.

Tak czy inaczej Rafał ma na koncie kilka naprawdę zjawiskowych serii. Rozpocznę zatem od wspomnianych pilotów i serii portretów:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Portrety” statków też prezentują się rewelacyjnie:

 

Jest też seria z cytatami:

 

 

 

 

 

 

 

Świetnie prezentują się też te minimalistyczne plakaty/portrety:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale minimalizm nie tylko do postaci musi się odnosić:

 

 

 

 

 

Rafał stworzył też piękne wariacje na temat filmowych plakatów:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A to jeszcze kilka prac stworzonych na 30-lecie Powrotu Jedi:

 

 

Są też prace „czaszkowe”:

 

A na koniec jeszcze kilka prac „luzem”:

 

 

 

Nooooo! Dużo i dobrze się działo w tej galerii, ale i w innych też jest ciekawie >>