Ja wiadomo, solowy, nomen omen, film o Hanie Sole jest już potwierdzony. Niestety (a może stety – jak uważacie?) Harrison Ford nie będzie w niego w żaden sposób zaangażowany, a to pozostawia jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie – jak wyglądać będzie nowy, młody Han Solo?

Od czasu ogłoszenia filmu trwały spekulacje, kto sprawdziłby się w roli najlepiej, a giełda nazwisk kręciła się najlepsze. Przewijały się na niej takie nazwiska jak Colton Haynes, Liam Hemsworth czy Dave Franco. O ile plotki najczęściej wskazują na tego ostatniego, do ostatecznego wyboru jeszcze zapewne daleko. Aczkolwiek, choć premiera filmu o najlepszym przemytniku w galaktyce zapowiedziana jest dopiero na 25 maja 2018, wybór aktora może nastąpić już niebawem, a to dlatego, że Han Solo może pojawić się w krótkim, gościnnym występie już w filmie Rogue One.

Spośród oficjalnej listy kandydatów opublikowanej przez Variety, poniższa ósemka wydaje się być najbardziej wiarygodną:

1. Miles Teller

Tego 29-letniego aktora fani sci-fi najlepiej kojarzą przede wszystkich z młodzieżowej serii „Niezgodna”, a także z najnowszej i niestety tragicznej odsłony Fantastycznej Czwórki, aczkolwiek ma on na koncie także występ w bardzo dobrym Whiplashu.

2. Anels Elgort

Znacznie młodszy od poprzednika, bo 22-leni amerykański aktor, to kolejna twarz znany z serii „Niezgodna”, ale na koncie ma także występ w całkiem udanym obrazie „Gwiazd Naszych Wina”.

3. Dave Franco

Młodszy (choć wcale nie taki młody, bo 30-letni) brak Jamesa Franco, który szcególnie upodobał sobie gatunek komediowy i bardzo dobrze się w nim sprawdza. Pojawił się między innym w obu częściach remake’u Jump Street, w rewelacyjnej Iluzji (a także we wchodzącej niebawem na ekrany, jej drugiej części), czy Sąsiadach (których też zbliża się już sequel).

4. Jack Reynor

Jack to kolejny reprezentant amerykańskiej szkoły aktorskiej. Tego 24-latka szersza publiczność miała okazję zobaczyć między innymi w czwartej części filmu Transformers (Wiek Zagłady), a także (tak z zupełnie innej beczki) w obecnym jeszcze niedawno w kinach Makbecie.

5. Scott Eastwood

Zbieżność nazwisk z pewną legendą światowego kina nie jest przypadkowa, bo 29-letni Scott jest synem słynnego Clinta. Pod okiem ojca pojawił się on w świetnym Gran Torino, znacznie później zagrał u boku Brada Pitta w Furii, a niebawem na ekranach zobaczymy go miedzy innymi w Suicide Squad.

6. Logan Lerman

Urodził się on 24 lata temu w Beverly Hills, a jego filmografia także jest całkiem, całkiem. Wcielał się on między innymi w Percy’ego Jackosa w kolejnych ekranizacjach młodzieżowej fantasy, zagrał w świetnym remake’u westernu 3:10 to Yumy, D’Artagnana w niezbyt udanych Trzech Muszkieterach z 2011 roku, w Noe: Wybrany przez Boga, oraz, podobnie jak poprzednik, w Furii.

7. Emory Cohen

A o tym 26-latku z Nowego Jorku wiem w sumie bardzo niewiele, gdyż nie znam żadnego z filmów, w jakim grał.

8. Blake Jenner

Aktor i piosenkarz z Miami, znany głównie ze swych serialowych ról – przede wszystkim w Glee (nie rozumiem fenomenu tego czegoś) oraz od niedawna także Supergirl.

I jak, kto najlepiej sprawdziłby się w roli Hana Solo??