W ostatnim czasie w wywiadach z Jonem Favreau dość często poruszany był temat chronologii jego seriali i tego, ile czasu minęło między nimi, a co za tym idzie, ile czasu Grogu spędził z Lukiem. Jako, że sprawa odbiła się wśród fanów dość szerokim echem, twórca Mandalorianina został o tę kwestię zapytany wprost.

Ile czasu Grogu spędził z Lukiem?

Zawiedzeni jednak będą Ci, którzy oczekują jednoznacznego wyjaśnienia tej kwestii, bowiem Jon Favreau wydawał się pytaniem zaskoczony, a w jego odpowiedzi brakuje konkretów.

Z grubsza można założyć, że czas w serialu płynie podobnie, jak czas w rzeczywistości, czyli pomiędzy końcówką Mando (zabranie Grogu przez Luke’a), a Księgą Boby Fetta (powrót Grogu do Dina Djarina) minął około rok i kolejnych parę miesięcy do wydarzeń z trzeciego sezonu Mando. Jon podsumowuje więc, że pomiędzy 2. a 3. sezonem minął więcej niż rok, ale mniej niż dwa lata… Po czym, po chwili zastanowienia, zmienia nieco swoją wypowiedź, na 0 do 2 lat. Choć trzeba przyznać, że ta pierwsze odpowiedzieć wydawała się bardziej spontaniczna i szczera, a druga mogła być wynikiem ostrożności przed zdradzeniem czegoś, czego nie powinien.

Na ten moment my przyjmujemy zatem, że nowy sezon rozgrywa się około 1,5 roku po poprzednim i kilka miesięcy po Księdze, co zgadzać by się mogło z rozwojem Nevarro, który można było zaobserwować pomiędzy sezonami.

Źródło: link.