Nie od dziś wiadomo, że Disney nie przepada za kontrowersyjnymi wpisami na social mediach zatrudnianych przez siebie reżyserów czy aktorów. Przywołać można tutaj chociażby głośne zwolnienie Jamesa Gunna z roli reżysera trzeciej odsłony Strażników Galaktyki spowodowany wpisami reżysera opublikowanymi lata wcześniej (ostatecznie został on do roli tej przywrócony).

W ostatnim czasie na cenzurowanym była z kolei Gina Carano, aczkolwiek w jej przypadku studio i tak wykazywało rzadką dla siebie tolerancję. Ale miarka się najwyraźniej przebrała…

Gina Carano zwolniona!

Czarę goryczy przelał najprawdopodobniej opublikowany na Insta Stories post aktorki dotyczący Holokaustu. Porównała w nich ona współczesną nienawiści do ludzi o innych poglądach od mordowania Żydów przez Nazistów w trakcie II wojny światowej.

https://twitter.com/djarinculture/status/1359547709900922884

W odpowiedz na kontrowersyjny wpis byłej gwiazdy MMA na Twitterze pojawił się i zaczął trendować hashtag wzywający do jej zwolnienia #FireGinaCarano. Nie był to zresztą pierwszy raz, kiedy przynajmniej część fanów wzywała do zwolnienia aktorski za jej kontrowersyjne poglądy (np. podważające zasadność noszenia maseczek).

Tym razem apel został najwyraźniej wysłuchany, bowiem z oficjalnym oświadczeniu Lucasfilm napisało, że Gina Carano nie jest obecnie zatrudniona przez studio oraz nie ma planów na jej angaż.

Co dalej z Carą Dune?

Pozostaje zatem pytanie, jaki los czeka postać, w którą wcielała się aktorka – Carę Dune? O ile jej brak w 3. sezonie The Mandalorian z pewnością nikogo by nie zdziwił, o tyle nie można zapomnieć, o serialu Rangers of the New Republic, którego centralną postacią prawdopodobnie miała być właśnie Cara.

Czy czeka nas zmiana aktorki, która wcielać będzie się w byłą rebeliancką komandoskę rodem z Alderaan, czy też jej postać zostanie zastąpiona innym bohaterem lub bohaterką? A może serial w całości trafi do kosza? Na ten moment nie wiadomo, ale nie wykluczone, że niebawem pojawią się nowe informacje w tej kwestii.

Źródło: link.