Jeden z naszych czytelników skontaktował się z nami w celu poinformowania, że w galerii internetowej, którą prowadzi, pojawiły się wystawione na licytację rzadkie okazy prototypowych figurek postaci ze świata Gwiezdnych wojen.

Od kilku lat prowadzę galerię internetową artkomiks.pl. Aktualnie na naszej aukcji pojawiła się niezwykła oferta w ramach której można wylicytować prawdziwie unikalne figurki prototypowe z uniwersum Star Wars, gdzie każdy egzemplarz jest wyjątkowy. Pośród modeli roboty R4-M9, R2-D2, C-3PO, IG-88; postaci: Clone Pilot, Luke Skywalker, Han Solo, Yoda.

Prototypowe figurki akcji, zwłaszcza z uniwersum Star Wars, przez swoją wyjątkową rzadkość uchodzą za najbardziej poszukiwane przez kolekcjonerów na całym świecie i osiągają przez to najwyższe ceny. Wystarczy odnotować, że w ubiegłym roku na aukcji w USA prototypowa figurka postaci Boba Fett została sprzedana za 185 tys. dolarów (wliczając opłatę aukcyjną).

Prototypowe figurki powstawały z resztek plastyku zalegającego w formach, dlatego nierzadko są wielokolorowe. Powstawały głównie z potrzeb prezentacyjnych firmy tak, by sprzedawcy i designerzy mogli je prezentować podczas targów oraz spotkań handlowych z sieciami sklepów zabawkarskich. Część z nich nigdy nie trafiła do produkcji.

Więcej na stronie: https://aukcje.artkomiks.pl/

Aukcja potrwa do 5 listopada do godziny 21:00.

Poniżej przedstawiamy dostępne na aukcjach figurki. Cena wyjściowa każdej z nich została ustalona na 900 zł.

Źródło: link.