Wczoraj (3 Września 2019 r.) na oficjalnej stronie Star Wars ujawniona została nowa produkcja w uniwersum Gwiezdnych Wojen! Jest to Lego Star Wars Battles, spin-off produkcji od Traveller’s Tales, który od lat wypuszcza na rynek co raz to nowsze produkcje inspirowane różnymi filmami np. Indiana Jones, Batman czy też Władca Pierścieni. Protoplastą wszystkich tych tytułów było kultowe już Lego Star Wars: The Video Game z 2005 roku, a już w przyszłym roku, 2020 pojawić ma się oprócz tego tytułu, jeszcze Lego Star Wars: The Skywalker Saga, która przeniesie oklepaną już formułę gier Lego na zupełnie nowy poziom!

Wracając do gwiazdy tego news’a. Gra Lego Star Wars Battles jest produkcją nastawioną na potyczki online z innymi graczami (PvP), gdzie pokierujemy jedną z ponad 40 ikonicznych postaci takimi jak: Darth Vader, Luke Skywalker czy Boba Fett. Formuła znacząco odbiega od platformowych gier, które ogrywaliśmy dotychczas. Teraz gra nabierze strategicznego charakteru. Będziemy wysyłać żołnierzy do boju, sterować potężnymi maszynami bojowymi oraz budować umocnienia naszej bazy, której obrona jest równie kluczowa co zaatakowanie i podbicie tej, kontrolowanej przez naszego oponenta.

Coś wam to przypomina? Po opisie można przypuszczać (i mieć nadzieję), że będzie to coś podobnego do skasowanej jakiś czas temu, a bardzo udanej, Force Areny.

Niestety szczegółowej daty premiery, póki co, nie znamy. Jedynie platformy docelowe: Android i iOS. Gra zapowiada się całkiem dobrze, idealny konkurent dla tego typu gier. Z pewnością znajdzie swoją rzeszę fanów. Więcej z pewnością dowiemy się bliżej premiery. Wtedy to zobaczymy ją w pełni i odpowiemy sobie na pytanie, czy to tytuł w który będę chciał zagrać? Tak czy siak, warto trzymać kciuki, bo każda dobra gra w świecie Star Wars, można powiedzieć, jest na wagę złota, a im ich więcej, tym lepiej!

 

Poniżej znajdziecie także kilka oficjalnych grafik:

 

Źródło: link.