Niedawno pisaliśmy wam o nadchodzącym latem (23 sierpnia) komiksie o przygodach Mace’a Windu. Dziś dowiedzieliśmy się nieco więcej o tej 5-częściowej miniserii.

Nowe informacje

Odpowiadający za scenariusz Matt Owens udzielił wywiadu dla Marvel.com dotyczącego jego nowego komiksu. Dowiadujemy się z niego sporo ciekawych informacji.

Matt opowiedział o swoim pierwszym spotkaniu z Gwiezdnymi Wojnami oraz o swoim zamiłowaniu do tego uniwersum.

Pamiętam jak siedziałem w domku na drzewie razem z moim przyjacielem Austinem. Czytaliśmy tam Zasadzkę na Korelii w całkowitej ciszy, co jakiś czas pytając siebie nawzajem „Czy dotarłeś do tej części?”.

Owens opisał kim dla niego jest Mace Windu.

Mace Windu jest badassem z własnym kolorem miecza świetlnego! Jest największym wojownikiem Jedi. Jest przyjacielem Yody i nie do końca ufa Anakinowi Skywalkerowi. Jest on dla mnie liderem i nauczycielem. Pojawia się u niego ciekawy konflikt, jest mistrzem w walce wręcz, jednak woli jej nie używać.

Komiks o Mace Windu - Nowe informacje

Okładka komiksu Star Wars: Jedi of the Republic – Mace Windu # 1

Bohaterowie

Z racji tego, że akcja komiksu będzie mieć miejsce podczas Wojen Klonów, Matt został zapytany jakich bohaterów znajdziemy w komiksie.

Jestem bardzo podekscytowany tym, że będzie dużo Kita Fisto! Bardzo podobała mi się ta postać w serialu „Wojny Klonów”. Kit i Mace mieli bardzo bliskie relacje. Wiele razy wspólnie walczyli. W trakcie Wojen Klonów jest tyle niewiadomych. Właśnie dlatego tak bardzo interesujące jest opowiadanie historii z tego okresu.

Oczywiście w komiksie pojawią się również nowi bohaterowie.

Miałem zaszczyt stworzyć kilku nowych bohaterów na potrzeby tej historii. Poznacie dwójkę Jedi, Prosset i Rissa, którzy będą towarzyszyć Mace’owi Windu podczas jego misji. Prosset to ostra i ciekawska Miraluka. Rissa jest inżynierem i nowo mianowanym rycerzem Jedi. Moim ulubionym nowym bohaterem jest prawdopodobnie droid AD-W4. Stworzony przez separatystów w celu nadzorowania tajnej misji. AD jest droidem, który nie rozumie pojęcia lub przestrzegania doktryn Mocy. Jest on niczym personifikacja sporu pomiędzy nauką i wiarą. To doskonały oponent dla Mace’a, który w tym momencie przeżywa kryzys wiary.

Komiks o Mace Windu

Wariant okładki komiksu Star Wars: Jedi of the Republic – Mace Windu # 1

Na koniec wywiadu Matt ocenił rysownika tego komiksu.

Denys Cowan to legenda. Jestem podekscytowany współpracą z nim. Jestem podekscytowany, gdy wysyła mi szkice i myślę, że ludzie poczują się tak samo, jak widzą jego ukończone prace.

Podsumowując nowy komiks o Mace Windu zapowiada się bardzo interesująco! Też nie możecie się doczekać sierpnia?