Dobra wiadomość dla wszystkich kolekcjonerów Lego! Dzisiaj na oficjalnej stronie sklepu Lego pojawiła się grafika, która zapowiada specjalne promocje w okolicach May the 4th, czyli Światowego Dnia Gwiezdnych Wojen.

Gdy wejdziemy w ów odnośnik ukazują się nam szczegóły oferty. Dowiadujemy się, że promocja na określone zestawy trwa tylko w dzień ich ujawnienia. Szkoda…

Mimo, że oficjalnie nie podano jeszcze dodatkowych informacji, to u nas dostaniecie wszystkie szczegóły odnośnie następnych dni. Oczywiście nie wspominam już o przecenionym X-Wingu Ruchu Oporu.

Trzydziesty kwietnia – 75523 Szturmowiec ze Scarif (przecena z 25€ na 15€)

Nie jestem fanem tego typu figur. No nic, inni skorzystają.;)

Pierwszy maja – 75153 Machina krocząca ATST (przecena z 50€ na 30€)

Tutaj chyba się skuszę, moja ulubiona maszyna krocząca z filmu w końcu w „normalnej” cenie.

Drugi maja – 75164 Rebel Trooper Battlepack (przecena z 15€ na 9€)

Moim zdaniem jest to swoista kpina z podwyżki cen LEGO. Przy obniżce zestaw będzie kosztował ok. 43 złote, gdzie we wcześniejszych latach ich cena „pierwotna” wynosiła 40zł. Pozostawię bez komentarza.

Trzeci maja – 75173 Śmigacz Luke’a (przecena z 30€ na 18€)

Bardzo przyjemny zestaw w jeszcze przyjemniejszej cenie. Świetne figurki, ciekawy speeder, nic tylko brać!

!!Czwarty maja!! – 75105 Millenium Falcon! (przecena ze 150€ na 90€)

Co ja mogę powiedzieć? Jasne, wolałbym Gwiazdę Śmierci, czy Slave 1 z Ultimate Collector’s Series, ale Sokół Millenium za 350zł? Brzmi jak jakaś szemrana oferta z jednego z polskich serwisów aukcyjnych! Jeżeli ktoś jeszcze nie ma, to niech kupuje, bo jestem pewien, że takiej okazji już nie będzie!

Piąty maja – 75120 K2SO (przecena z 25€ na 15€)

Po May the 4th trochę zwalniamy, aczkolwiek wciąż uważam, że cena całkiem niezła, podobnie jak i sam droid. Nie jest zły, nie jest wybitny, ale na pewno to najlepsza z tych wszystkich karykatur, które od jakiegoś czasu wydaje LEGO.

Szósty maja – 75171 Bitwa na Scarif (przecena z 60€ na 36€)

Na pożegnanie czwartomajowych promocji dostajemy przyjemny zestaw-makietę. Zdecydowanie lepszy, niż Takodana, wciąż jednak dosyć mały. Polecam za to świetnie wykonane figurki. 🙂

Nie jest źle, na pewno lepiej niż zostawianie samego średniego, nieskalarnego UCSa jakim jest najnowszy Snowspeeder. Tamten jest dopiero porażką! Ale i tak cieszę się, że TLG nie zostało obojętne wobec najważniejszego dnia w roku dla fanów Star Wars.