Z zagranicznych źródeł możemy dowiedzieć się, że Lucasfilm i Disney zarejestrowali dla siebie nową markę związaną z Gwiezdną Sagą pod nazwą Star Wars Rivals. Sam opis własności nie zdradza nam czym dokładnie ma być nowa marka.

Związana z nagrywaniem, transmisją i reprodukcją dźwięku, oraz obrazu, audio booki, nagrania audio i wideo, gry, programy komputerowe i programy do pobrania, software, mobilne narzędzia, akcesoria do okularów, mikrofony, paski, kaski, ochraniacze na twarz, okulary do pływania, maski do pływania.

Czym więc jest to tajemnicze Star Wars Rivals? Nikt jeszcze nie wie, ale istnieje wiele przypuszczeń.

Przede wszystkim może być to kolejna gra mobilna, których kilka już wyszło odkąd Disney wykupił Lucas Film. Co prawda byłoby to dziwnym ruchem po stosunkowo niedawnej premierze Star Wars: Force Arena, ale jak wiadomo rynek mobilnych gier jest bardzo zmienny i łatwo zachęcić graczy do zainteresowanie się kolejnymi pozycjami. Dlatego jest to bardzo możliwe, że właśnie Rywale będą kolejną grą na telefony i tablety. Może będzie to gra rozszerzonej rzeczywistości, jak słynny Ingress? Kto wie, kto wie… Chętnie bym zobaczył grę Star Wars w podobnym wydaniu.

Kolejną z możliwości jeeeeest… Kolejny serial animowany! Wiadomo przecież, że Star Wars Rebels nie może trwać wiecznie. Tylko gdzie umiejscowiona byłaby fabuła Rywali? Chociaż opis marki nie jest typowy dla animacji tworzonych przez Lucasfilm. Co jednak nie wyklucza jej w 100%. Może doczekalibyśmy się jakiejś urywającej pięty fabuły? Osobiście chciałbym, żeby Star Wars Rivals (o ile będzie animacją, kontynuowało historię Boby Fetta i tego jak został najlepszym łowcą nagród galaktyki).

Gry video (konsole i komputer), to jest bardzo prawdopodobne. Bowiem obecnie w etapie tworzenia są trzy gry. Jedna od Electronic Arts, i po jednej od studia Visceral i studia Respawn. Czego możemy się spodziewać? Jeżeli byłaby to gra video, to najprawdopodobniej pochodziłaby od studia Visceral, które tworzy ją już od kilku lat, ale nie nastawiałbym się na jej wydanie w tym roku. Czego mogłaby dotyczyć taka gra wnioskując po samej nazwie? Nazwa wskazuje, ze byłaby najpewniej kooperacyjna, a wręcz w 99% gra bazująca na multiplayer.

Oczywiście nie można również wykluczyć takiej możliwości, jak komiksy czy książki. Jakoś trzeba przecież rozwijać obecnie obowiązujący kanon. Tylko kim byliby tytułowi Rywale? Historia Obi-Wana i Grievousa? Zapewne byłoby to ciekawe, ale widzieliśmy już ich nie jedną potyczkę w Star Wars Clone Wars. A może poszłoby to jeszcze dalej i opowiadało o dawnym konflikcie Jedi i Sithów? O, to by było bardzo ciekawe! Jest też możliwość na… Możliwości jest bardzo wiele, a my pewnie nie raz jeszcze będziemy mogli na ten temat spekulować, bo za szybko raczej nie dowiemy się co kryje się pod tą nazwą.

A Wy jak uważacie, czym okaże się Star Wars: Rivals? Jestem ciekaw co sami chętnie byście zobaczyli po tym tytułem, dlatego dajcie znać w komentarzach.