Dawno już nie pojawił się wpis z Zewnętrznych Rubieży. Zbieranie wartościowych informacji jednak trochę trwa. Wszystko to, żeby móc Wam przedstawić ciekawe informacje. Przedstawiam wam obecną porcję faktów

  1. Podczas kręcenia Powrotu Jedi, ekipa od efektów specjalnych uzyskała pozwolenie na powalanie faktycznych drzew. Wszystko dzięki temu, że teren, na którym kręcono ujęcia na Endor, był przeznaczony na wycinkę.
  2. Co się stało z Greedo po tym jak Han go zastrzelił? Barman zrobił z niego napój dla Jabby. Przynajmniej na coś przydał mu się ten rodianin.
  3. Darth Sidious starał się nigdy nie pokazywać swoich mocy, jak i korzystać z miecza świetlnego, a wszystkich świadków czekała natychmiastowa śmierć, w książce Lordowie Sithów (której receznję możecie przeczytać tutaj) na Ryloth wymordowana zostaje cała wioska, byleby tylko ukryć prawdę. Jedynymi osobami, które wiedzą o umiejętnościach Imperatora jest Darth Vader, jego Imperialni Gwardziści i Eneb Ray (postać z komiksu Rebel Jail).palpatine
  4. Podczas pierwszego pojedynku z Generałem Greivousem, Obi Wan wita go tymi samymi słowami „Hello there!”, konsekwencja przede wszystkim.
  5. Na samym początku Qui-Gon miał mieć długie i białe włosy, ale z czasem Lucas uznał, że byłby zbyt podobny do Gandalfa. W sumie to i lepiej, jeszcze by tak samo jak czarodziej oszukiwał na kodach i wrócił do żywych.
  6. Wiecie dlaczego to Jeremy Bulloch zagrał Bob Fetta? Nie dlatego, że wywarł niesamowite wrażenie na Lucasie. Ale dlatego, że pasował idealnie do stroju.
  7. W Ataku Klonu „woda”, która widać na Naboo w Dolinie Jezior, to nie efekty specjalne. Ale to czysta sól. Tanie rozwiązanie, ale jakie skuteczne. Kto z Was to wcześniej zauważył?
  8. Kojarzycie napierśnik noszony przez Anakina w Wojnach Klonów? Powstała na podstawie tego samego projektu, co późniejsza część zbroi Dartha Vadera.
  9. Kojarzycie moment z Mrocznego Widma, kiedy w sklepie Watto Jar Jar Binks lata za droidem WAC-47, którego nieopatrznie uruchomił? W pewnym ujęciu widać złotą obudowę C-3PO.

Znaliście wszystkie te ciekawostki? Czy może tak jak przed Jedi ,tak i ciemna strona mocy, mroczyła przed Wami, niektóre z nich? DAjcie znać w komentarzach, jak wiele z nich znaliście.

the-dark-side-clouds-everything-yoda-the-dark-side