Premiera trzeciego sezonu Rebeliantów już w najbliższy weekend. Z tego powodu, serwis Entertainment Weekly postanowił opublikować krótki klip z nadchodzących odcinków. Nie brakuje w nim jednej z najbardziej uwielbianych przez fanów postaci – Admirała Thrawna.

Przy okazji portal przeprowadził krótką rozmowę z producentem wykonawczym serialu, Davem Filonim. Możemy się z niej dowiedzieć, że fragment pochodzi z odcinka zatytułowanego Hera’s Heroes, w którym załoga Ducha próbuje odzyskać pewien relikt z Ryloth, który jest bardzo ważny dla mieszkańców tej planety. Następnie Filoni skupił się na postaci Thrawna. Opisał Wielkiego Admirała jako osobę, która w przeciwieństwie do pozostałych imperialnych oficerów, nie bawi się w polityczne gierki, a jest po prostu genialnym strategiem militarnym. Thrawn jest zafascynowany sztuką, a w trzecim sezonie skupi się przede wszystkim na graffiti tworzonym przez Sabine Wren. Dave dodał również, że w postaci Admirała nie zmienił praktycznie nic, co stworzył Timothy Zahn. Umiejscowił go jedynie w innym punkcie na gwiezdnowojennej osi czasu.

Pełną rozmowę przeczytacie tutaj.

Kanał Disney XD również promuje zbliżający się nowy sezon animowanego show. Oto najnowsza reklama w nieco innym, rapowym stylu:

Nie pozostało nic innego, tylko czekać na efekty pracy ekipy siedzącej nad serialem. Premiera trzeciego sezonu już w sobotę 24 września o godzinie 20:30 Zimowego Czasu Wschodniego (u nas 2:30 w nocy z soboty na niedzielę).