Niestety, nie jest to news, którego szukacie, a raczej, który chcieliście przeczytać. Ale wbrew pozorom nie jest to też bezczelny „click bait”, bo coś na rzeczy jednak jest.

Otóż powstała petycja mająca na celu przekonać studio Disney, że fani pragną serialu opowiadającego o czasach Starej Republiki, szczególnie jeśli jego produkcją zajęłaby się platforma Netflix. 

O popularności, oraz potrzebie, opowiedzenia historii z czasów Starej Republiki nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Gry z serii KotOR, a także online’owe The Old Republic pokazało, jak wielki potencjał kryje z tego typu fabułach, a fani wciąż liczą na powrót do kanonu postaci typu Revan, Darth Malak czy Bastila Shan. Zresztą po triumfalnym powrocie Thrawna, nadzieje te są silniejsze niż kiedykolwiek.

Jednak okres Starej Republiki, to czasy mroczne, wymagające znacznie poważniejszego i bezkompromisowego podejścia do tematu, by w pełni spełnić oczekiwania fanów. I tutaj dochodzimy do Netflixa, który ma na swoim koncie wiele telewizyjnych perełek, jak House of Cards, Narcos czy Daredevil (a nadchodzący Luke Cage też zapowiada się wybornie). Ale co ważniejsze, stacja nie boi się kręcić filmów mrocznych, kontrowersyjnych i przesyconych brutalnością.

Dlatego też jeśli i Wy chcielibyście oglądać taki serial, podpiszcie koniecznie petycję, którą znajdziecie tutaj >>

Ale zanim Disney usłucha głosu fanów, zapraszamy do lektury naszych rozważań nad serialowymi możliwościami, w których już dawno temu pisaliśmy o potrzebie serialu z ery Starej Republiki >>