Czy zawsze marzyliście o tym, by posiadać jakiś gadżet z naszego ukochanego filmu? Jeśli tak, to dziś jest Wasz szczęśliwy dzień! Otóż wczoraj na aukcję trafił oryginalny blaster DL-44, który należał do Luke’a Skywalkera, a który zobaczyliśmy w Imperium Kontratakuje. Nie jest to może broń tak słynna, jak blaster Hana, ale i tak miliony fanów dostałoby pewnie nerdgazmu biorąc go chociażby do ręki. Trafił, ale nie został sprzedany, więc wciąż można go mieć tylko dla siebie! Niestety jest jeden problem, za pierwszym razem cena wywoławcza została ustalona na 200 000 $ (tak tak, nie pomyliłem się w ilości zer).

Najwidoczniej była ona zbyt wysoka nawet dla najzagorzalszych fanów, więc nie wykluczone, że przedmiot ten znów pojawi się na aukcji w domu aukcyjnym Nate D. Sanders. Dla porównania, kultowe, niewolnicze bikini księżniczki Lei, które licytowane było w roku 2015, ostatecznie osiągnęło cenę 96 000$.

Ciekawostką jest, że wspomniany blaster wzorowany był na autentycznym, niemieckim pistolecie Mauser C96. Wykonany jest ze srebra, brązu oraz szarego włókna szklanego. Wciąż posiada on oryginalny „tłumik” oraz lunetę. Jego stan opisany został jako ogólnie dobry, aczkolwiek posiada on oznaki użytkowania, w tym ślady klejenia.

Jeśli zatem marzycie o tym kultowym pistolecie, czas rozbić świnki skarbonki 😉