Już 28-30 kwietnia Międzynarodowe Targi Poznańskie otworzą swe wrota i wpuszczą wszystkich chętnych na tegoroczny Festiwal Fantastyki Pyrkon. Przez trzy dni wszyscy miłośnicy fantasy, science-fiction, RPG, kostiumów, literatury, gadżetów, planszówek, laserów i magii będą mieli okazję spotkać się ze skumulowanym ładunkiem fantastycznej mocy. A skoro o mocy mowa…

Na Pyrkonie nie może zabraknąć Gwiezdnych wojen. Dzielna ekipa portalu starwars.pl będzie czynnie uczestniczyć w zabawie przez wszystkie trzy dni – zapraszamy do naszego stoiska w Strefie Fantastycznych Inicjatyw. Będziemy tam my – fani, miłośnicy i koneserzy sagi George’a Lucasa, któzy znają się na swoim hobby i chętnie o nim porozmawiają.

Zapraszamy do zagrania w starwarsowe karcianki i bitewniaki, znajdą się też gry dla młodocianych padawanów. Będzie okazja na wspólne zdjęcie z urodziwymi cosplayerkami oraz na spotkanie i rozmowę z redaktorami portalu. Dowiecie się co zrobić, żeby zostać jednym z nas, będziecie też mogli wziąć udział w nagraniu naszego podcastu i wystąpić w specjalnym materiale video z terenu festiwalu. A to tylko część atrakcji! Więcej szczegółów wkrótce!

 

O Festiwalu

 

Festiwal Fantastyki Pyrkon to największy, ogólnopolski konwent miłośników fantastyki, odbywający się corocznie w Poznaniu. Najbliższa edycja zaplanowana została na 28-30.04.2017. Celem konwentu jest integracja fandomu oraz propagowanie fantastyki pośród osób dopiero rozpoczynających z nią swoją przygodę. Pyrkon posiada 14 bloków tematycznych, kilka setek punktów programu oraz bardzo rozbudowany dział z grami (zarówno elektronicznymi, jak i planszowymi). Jest to impreza, na której każdy znajdzie coś dla siebie!

Po więcej informacji na temat festiwalu zapraszamy na:
www.pyrkon.pl
facebook.com/Pyrkon