Najnowszy odcinek The High Republic Show przyniósł nam kilka ciekawych zapowiedzi, zarówno książkowych, jak i komiksowych.

The Art of Star Wars: The High Republic

Pierwszą z nich jest album z serii The Art of… tym razem poświęcony erze Wielkiej Republiki. Autorką The Art of Star Wars: The High Republic będzie Kristin Baver, a na kartach albumu zawarte zostaną wywiady z piątką architektów Wielkiej Republiki – Claudią Gray, Danielem José Olderem, Justiną Ireland, Cavanem Scottem i Charlesem Soulem. Dodatkowo książka ujawni całkiem świeże spostrzeżenia nowych autorów na świat Gwiezdnych Wojen.

Przy okazji otrzymaliśmy kilka nowych konceptów, w tym niewidzianych wcześniej, Pikkę i Jossa Adrenów.

Ale to nie koniec zapowiedzi, bowiem dostaliśmy też tytuły książek i komiksów wchodzących w skład Drugiej fazy cyklu.

Druga faza Wielkiej Republiki

Pierwszą z nich jest powieść młodzieżowa Path of Deceit autorstwa Tessy Gratton i Justiny Ireland. Drugą pozycja, tym razem dla dzieci, to Quest of The Hidden City George’a Manna . Trzecia zaś to powieść dla dorosłego czytelnika pt. Convergence Zoraidy Córadovy. Jak na razie żadna z nich nie posiada projektu okładki.

Kolejnym ujawnionym tytułem jest komiks Quest of Jedi od wydawnictwa Dark Horse. Scenariusz do niego napisze lubiana przez fanów Claudia Gray.

Jak się okazuje Daniel Jose Older, Charles Soule i Cavan Scott również będą mieli ręce pełne roboty. Pierwszy z nich napisze oryginalną powieść graficzną dla Dark Horse’a, a drugi jak już wcześniej słyszeliśmy, będzie pracował nad komiksem o przeszłości Portera Engle’a dla Marvela. Zaś Cavan Scott będzie kontynuował prace nad bieżącą serią Wielkiej Republiki, która zostanie wznowiona w październiku.

Bezimienny?

Na koniec The High Republic Show zobaczyliśmy też kilka kart z nadchodzących niebawem komiksów, wśród nich stronę z zeszytu The High Republic #15, na której widzimy tajemniczą istotę atakującą Keeve Trennis.

Czy może być to jeden z Bezimiennych, czyli istot, które niejako żywią się Mocą i są zdolne zamieniać Jedi w kamień i obracać ich w pył? Odpowiedź na to pytanie poznamy już 23 lutego, kiedy to premierę ma wspomniany zeszyt.

Źródło: link.