
| News | nasze bannery |
![]() |
|
|
KOTOR PC w USA, a w Polsce... czwartek · 20 listopada 2003 · 12:48 · Rif Zgodnie z zapowiedzią Knights of the Old Republic w wersji PC od dwóch dni znajduje się w sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych. Obiecałem zrobić mały wywiad w celu ustalenia, kiedy ten bardzo oczekiwany tytuł ukaże się w Polsce. Otóż europejska premiera ma mieć miejsce 5 grudnia (przesunięcie z 28 listopada). W Polsce prawdopodobnym terminem jest 10-15 grudzień (czyż nie byłby to wspaniały prezent na gwiazdkę?), chyba że dojdzie do... spolszczenia gry!!! Tak moi drodzy, prowadzone są na ten temat rozmowy i bardzo możliwe, że KOTOR PC byłby pierwszą grą ze świata Gwiezdnych Wojen wydaną w polskiej wersji językowej. Jeszcze nie wiadomo jak zakończą się rozmowy w tym temacie i jak miałoby wyglądać spolszczenie (napisy, czy też całość gry), ale pomysł wydaje się rewolucyjny. Osobiście jestem zwolennikiem spolszczania tego typu gier, gdyż wymagają one dobrego zaznajomienia się z treścią. Jeśli ktoś nie włada dobrze językiem angielskim, pozbawiony jest wielu smaczków, które przynosi ze sobą gra. A co wy sądzicie o próbie spolszczenia gry? Czekamy na opinie sympatyków sagi, jak i graczy, na holonetowym wątku poświęconemu tej grze. ![]() Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd. Website content (C) ICO Squad, 2001-2016 |