Nie dalej, jak wczoraj Entertainment Weekly podało bardzo ciekawe informacje na temat solowego filmu Boby Fetta, a także przytaczało słowa Kathleen Kennedy na temat filmowej przyszłości. Z kolei w rozmowie z Variety opowiadała ona o tym czego widzowie spodziewać się mogą po filmie o młodym Hanie Solo:

Klimat będzie zbliżony do westernu, czy heist film (obraz opowiadający o planowaniu i przeprowadzaniu skoku/kradzieży – przyp. red.). W odniesieniu do wyglądu samego filmu i jego kolorystyki odwoływaliśmy się do obrazów Frederica Remingtona.

Wydaje się, że heist film w połączeniu z westernowym klimatem i poetyką pasuje do Hana idealnie, aczkolwiek dla wielu geeków nieuniknione byłyby porównania z Malcolmem Reynoldsem, czyli głównym bohaterem kultowego serialu Firefly.

Jeden z obrazów Frederica Remingtona.

Jeden z obrazów Frederica Remingtona.

Kathleen Kennedy odniosła się także do tematu obsadzenia kobiety-reżysera przy jednym z przyszłych filmów:

Chcemy mieć pewność, że kiedy zdecydujemy się już na kobietę w fotelu reżyserskim, będzie to osoba skazana na sukces. Te filmy to gigantyczne przedsięwzięcia, więc nie może zajmować się nimi osoba z niewystarczającym doświadczeniem.

Wydaje się to być bardzo zdrowe podejście, bez ostentacyjnego feminizmu i innych poprawności politycznych.

A Wam się podoba pomysł na Hana Solo oraz przyszłe spin-offy?